Верховна Рада ухвалила зміни до закону про державну службу, що, зокрема, передбачає зарахування часу роботи на посадах начальників військових адміністрацій та їхніх заступників до стажу державної служби та впливає на оплату праці деяких чиновників.
Деталі
“№9478 – зарахування час роботи на посадах начальників військових адміністрацій та їх заступників до стажу державної служби – в цілому (254)”, – написав нардеп у Telegram.
Метою автори законопроєкту називають впорядкування питань присвоєння рангів державним службовцям, зокрема тим, які проходять військову службу, а також зарахування до стажу державної служби певних періодів роботи у тимчасових державних органах.
Що передбачає законопроєкт
Зокрема, законопроєкт передбачає зміни щодо:
- можливості під час проходження державної служби присвоїти більш високі ранги державним службовцям відповідно до співвідношень таких рангів з іншими спеціальними званнями;
- зарахування до стажу державної служби часу роботи на посадах начальників військових адміністрацій та їх заступників, начальників військових адміністрацій населених пунктів та їх заступників, а також працівників цих адміністрацій, які уклали трудовий договір у разі, якщо до призначення на такі посади особа перебувала на державній службі чи службі в органах місцевого самоврядування та після звільнення повернулася на державну службу чи службу в органах місцевого самоврядування.
Документ також містить технічні зміни, спрямовані на врегулювання питань співвідношення між рангами держслужбовців та іншими спеціальними званнями.
Що стосується зарплат
Нардепи від “ЄС” вказували, що ним нібито значно підняли зарплати в певних міністерствах.
Водночас, згідно з супроводжуючими документами до законопроєкту, новою редакцією передбачається, що за державними службовцями апарату Верховної Ради, які набули право на встановлення надбавки за вислугу років на державній службі у більше ніж 30% посадового окладу, така надбавка зберігається після набрання чинності цим законом у період їх роботи в апараті парламенту.
Зміни стосуються також працівників апаратів судів.
Як зазначала нардепка Олена Шуляк, цей законопроєкт – один з тих, які спрямовані на зміну систему оплати праці держслужбовців.
Зі слів Шуляк, до першого кварталу 2025 року чиновникам мають реформувати систему оплати праці – нараховувати зарплату будуть не за вислугою років, а на основі класифікації посад. Ці зміни – один з критеріїв виконання вимог програми Ukraine Facility, за якою Україна отримує від ЄС 50 млрд євро до 2027 року.
За словами Шуляк, останні кроки в реалізації реформи державного управління – законопроєкти №6504, №9478, №4298.
Перший передбачає прозору процедуру конкурсного відбору, про оцінювання результатів роботи, справедливу оплату праці тощо.
Другий – про впорядкування присвоєння рангів державним службовцям, зокрема тим, які проходять військову службу, а також про зарахування до стажу державної служби певних періодів роботи у військових адміністраціях.
Третій – про запровадження місцевих адміністрацій префектурного типу. Нове для України поняття “префект” – це про нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування.
Наступним кроком у реалізації реформи держслужби має стати законопроєкт №8222 про внесення змін до закону “Про державну службу”, які дозволять сформувати новий підхід до оплати праці держслужбовців, пояснила Шуляк.